Az ipari csarnok építése komplex feladat, amely számos buktatót rejt magában. Az alábbiakban összegyűjtöttük a leggyakoribb hibákat, amelyeket mindenképpen érdemes elkerülni, hogy a projekt sikeres legyen.
1. Hiányos tervezés
Az egyik legnagyobb hiba, ha az építkezés megkezdése előtt nem készül részletes terv. A tervezési fázisban minden részletet alaposan át kell gondolni, beleértve az alaprajzot, a szerkezeti elemeket és a műszaki specifikációkat.
2. Rossz telek kiválasztása
A telek kiválasztása kulcsfontosságú lépés. Fontos figyelembe venni a talajviszonyokat, az infrastruktúrát és a környezeti hatásokat. Egy rosszul megválasztott telek hosszú távon komoly problémákat okozhat.
3. Nem megfelelő anyaghasználat
Az anyagok minősége és típusa nagyban befolyásolja az épület tartósságát és biztonságát. Olcsóbb anyagok használata rövid távon megtakarítást jelenthet, de hosszú távon több karbantartást és javítást igényelhet.
4. Gyenge alapozás
Az alapozás minősége meghatározza az egész épület stabilitását. Ha az alapozás nem megfelelően készül el, az később komoly szerkezeti problémákhoz vezethet.
5. Nem megfelelő szigetelés
Ha szükség van szigetelésre, pl. szendvicspanel esetén, akkor a gyenge minősége növeli az energiafelhasználást és rontja a munkakörnyezet komfortját. Fontos, hogy az épület jól szigetelt legyen mind hő-, mind hangszigetelés szempontjából, ha azt a benne folyó tevékenység megkívánja.
6. Hibás elektromos rendszer
Az elektromos rendszer tervezése és kivitelezése során különös figyelmet kell fordítani a biztonságra és a megbízhatóságra. Egy hibás elektromos rendszer súlyos balesetekhez vezethet.
7. Nem megfelelő vízelvezetés
A vízelvezetési rendszerek hiánya vagy rossz tervezése komoly károkat okozhat az épületben és annak környezetében is. Fontos biztosítani a megfelelő esővíz-elvezetést.
8. Tűzbiztonsági előírások figyelmen kívül hagyása
A tűzbiztonsági előírások betartása életmentő lehet egy esetleges tűzeset során. Az épületnek rendelkeznie kell megfelelő tűzvédelmi berendezésekkel és menekülési útvonalakkal.
9. Nem megfelelő szakemberek alkalmazása
Az építkezés során alkalmazott szakemberek tapasztalata és képzettsége nagyban befolyásolja a projekt sikerét. Érdemes megbízható, referenciákkal rendelkező szakembereket választani.
10. Karbantartási terv hiánya
Még a legjobban megépített csarnok is igényli a folyamatos karbantartást és ellenőrzést. Egy jól kidolgozott karbantartási terv segít megelőzni a későbbi problémákat és meghosszabbítja az épület élettartamát.